Hamile Anne
 
 
 
 
Son Dakika

Aşk tutmacından temelli kurtulun!

Aşk tutmacından temelli kurtulun!

Bel çevresinde oluşan yağlanma kabusunuz olmasın.

17 Ocak 2013 Perşembe 15:08
Yazdır
Vücutta başlayan yağlanmanın en romantik bölgesi olarak tanımlanan aşk tutamacı, kilo alınan kış aylarında yeniden ortaya çıkmaya başladı. Estetik ve Plastik Cerrah Doç. Dr. Tayfun Türkaslan, partnerlerin birbirlerine sarılırken en çok belin yan ve arka kısımlarını kavradıkları için bu bölgede oluşan inatçı yağ birikintilerinin aşk tutamacı olarak adlandırıldığını ve nasıl kurtulabileceğinizi anlattı.

Yurt dışında “love handle” olarak da bilinen aşk tutamacı bölgesinde yağ birikiminin oluşmasına, hamilelik süreci ve sonrasının, dengesiz ve aşırı beslenme, hareketsiz ve stresli yaşam tarzı, hormonal dengesizlikler, yaşlanma ve genetik yatkınlık neden oluyor. Genellikle 30’lu yaşlardan itibaren vücut metobolizmasının işleyişinde görülen yavaşlamayla doğru orantılı olarak yağ yakma daha da zorlaşır. Belin yan kısımlarında, bu deformasyona yol açan nedenlerden bir ya da birkaçının etkisiyle yağ birikmeye başlar. 40’lı yaşlarda bu yağlanma iyice ortaya çıkar ve vücudunuzu kolay kolay terk etmez. Bazen pantolon kemerinin üstüne sarkacak boyutlara gelir. Aşk tutamacı bölgesindeki yağların spor ve diyetle yok edilmesi çok zordur. Çünkü bu yağ hücreleri çok inatçıdır ve çok zor eritilmektedir.

Aşk tutamacı kış aylarında vücudunuza yerleşiyor

Kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de aşk tutamacı yağları vücut şeklini ve estetiğini bozuyor. Aşk tutamacı bölgesi vücudun ilk ve neredeyse kalıcı olarak yağlanan bölgelerden birisi olduğunu unutmamalıyız. Beden estetiğini bozduğu gibi, kişiyi psikolojik olarak rahatsız eder, hareket özgürlüğünü kısıtlayabilir, kıyafetlerin beden ölçüsü seçiminde sıkıntılar yaratır. Düşük bel pantolon giymek isteyen kadınların aşk tutamaçları adeta dışarı fırlar. Belin yan kısımlarında çatlak oluşumuna dahi neden olabilmektedir. Kış aylarının gelmesiyle, günlük yaşamın sokaklardan eve taşınması hareketsiz yaşamı bir anlamda zorunlu kılıyor. Bu da vücudun diğer bazı bölgelerinde olduğu gibi belin yan ve arka kısımlarındaki yağlanmayı arttırıyor.

Spor ve diyetle eritilse dahi aşk tutamacı vücudu bırakmayıp tekrar oluşabilir. Bu bölgedeki dirençli yağların kalıcı olarak lazerli yağ aldırma tekniğiyle tek seansta rahatlıkla yok edilebilir.

Yağ hücrelerine kökten çözüm

15 dakika ile 1 saat arasında tamamlanan lazer lipoliz yağ aldırma yönteminde aşk tutamacı bölgesindeki yağ hücreleri yüksek düzeyde lazer enerjisiyle patlatılarak vücut tarafından emilip yok edilmesini sağlıyor. Özellikle çalışanlar, lokal anestezi altında yapılan bu günübirlik operasyondan sonraki ikinci gün işine dönebilmektedir. Hasta 1 hafta özel bir korse kullanır. Lazer lipoliz tedavisinde belin yan ve arkasında sarkan ve gevşeyen deriler de gerginleştirilmektedir. Aşk tutamacı bölgesi küçültülerek estetik ölçülere getirilir. Bu tedavinin sonucu kalıcıdır. Patlatılarak eritilen yağ hücreleri tekrar oluşmaz. Diğer yağ aldırma tekniklerinde olduğu gibi bu yöntemde de bir miktar yağ, estetik sınırlar içinde vücutta bırakılmak zorundadır. Hasta, aşırı ve dengesiz beslenmediği sürece burada tekrar yağlanma oluşmaz.

Anahtar Kelimeler: gobek bağı, göbek yağı,
Bu haber toplam 4409 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Doğumdan sonra 6 Öneri
Boynunuz sizi ele veriyor
Gebeliğin Önlenmesi
Doğum Kontrol Çeşitleri
Salçalı Ekmek 2. Baskısıyla sizlerle buluşuyor..
Doğum sonrası anne estetiği
Çalışan kadınlara mutfakta pratik öneriler
10 adımda 5 kilo vermenin formülü
Yıpranmış ciltlerin dostu ayçiçek yağı
Altın günleri en yaygın kilo alma sebebi
Baba olmak isteyenler hangi besinleri tüketmeli?
Soğuk havada spor yapanların dikkatine!
Rutin egzersiz programınızdan sıkıldınız mı?
Bu Besinlerden Uzak Durun
Annelik bir içgüdü mü, davranış mı?