Hamile Anne
 
 
 
 
Son Dakika

Gebelik Şekeri Neden Olur ve Nasıl Önlenir

Gebelik Şekeri Neden Olur ve Nasıl Önlenir

4 Şubat 2019 Pazartesi 10:10
Yazdır

Bir kadının hayatındaki en önemli ve en hassas dönem gebeliktir. Annelik duygusu gebe kalınmasıyla başlar ve bir ömür boyu sürer bu dönemde şeker hastalığının ortaya çıkması ise bazı sorunlara yol açar. Şeker hastalığı insülin azlığına bağlı olarak ortaya çıkar. Hamile iken ortaya çıkan gebelik şekeri neden olur ve nasıl önlenir. Gebelik şekeri hamilelik döneminde ortaya çıkan bir şeker hastalığıdır.

Gebelik şekeri her şekilde tedavi gerektiren bir hastalık türüdür. Bu hastalıkta hamilelikten dolayı kan şekeri yükselir ve bu gebelik şekeri hastalığı ortay çıkar ve kadının doğum yapması ile sonlanır. gebe kadınları merak ettiği bir konu olan gebelik şekeri neden olur ve nasıl önlenir sorusu tüm hamile bayanların dikkatini çeker. Gebelik şekerinin nedenleri ise eğer kadın insülünü düzenli bir şekilde dağıtamıyorsa ortaya çıkar. Gebelik şekeri ailede şeker hastalığı olanlarda çoğul gebelikte, yumurta bozukluğu olanlar ve ileriki yaşlarda anne olanlar daha çok risk altındadır. Bu hastalığın belitleri ise çok yemek yemek su içmek ve sık idrara çıkmaktır. Gebelikte şeker yüklemesi 50 gr şekerli su içirilip sonra kan testi yapılarak bulunur.

Kadınların gebelik şekeri neden olur ve nasıl önlenir sorusuna yanıt olarak gebe kadına diyet uygulaması yapılır ya da insülin tedavisi yapılarak sorun çözülebilir. Zaten çoğu doğum sonrası kendiliğinden geçmektedir.

Anahtar Kelimeler: hamilelikte şeker,gebelik,şeker,
Bu haber toplam 2711 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
HAMİLE KALAMAMANIN 5 ŞAŞIRTICI NEDENİ
Bebek sahibi olmanıza problem olan engeller…
Sigara üreme sağlığını etkiliyor
Teknoloji erkekliği bitirecek mi?
Azospermi nedir?
Tekrarlayan düşüklerin nedeni romatizma olabilir!
Kilo vermek doğurganlığı artırıyor!
Stres hamile kalma şansını azaltıyor mu?
Preimplantasyon genetik tanı
Polikistik over 30 yaş altı kadınlarda sık görülüyor
Ureaplazma enfeksiyonları hamilelik sürecini etkiler mi?
Boş gebelik hakkında bilmek istedikleriniz…
Eğri burun hamileliği zorlaştırıyor!